Kim jestem ?

Nazywam się Józef Łysikowski , mam 50 lat, mieszkam w Korzeńsku przy ul. Kasztanowej 33.

 


Urodziłem się we wsi Rzyczkowo, pow.Rawicz. Maturę uzyskałem w Technikum Chemicznym w Poznaniu. Po szkole średniej pracowałem w Okręgowym Przedsiębiorstwie Geodezyjno-Kartograficznym, w dziale fotogrametrii . Następnie studiowałem na Akademii Rolniczej we Wrocławiu, na wydziale Technologii Żywności. Studia ukończyłem w 1981 roku i podjąłem pracę w Gminnej Spółdzielni "S.Ch."" w Smiglu na stanowisku technologa w mieszalni pasz.

 

W 1983 roku rozpocząłem pracę w żmigrodzkiej oświacie, początkowo jako nauczyciel, a następnie a następnie dyrektor szkoły podstawowej w Żmigrodzie. W 1996 roku zostałem powołany na stanowisko kierownika Referatu Oświaty w Urzędzie Gminnym w Żmigrodzie, a od 1999 roku byłem pierwszym dyrektorem powstającego Gimnazjum im. Macieja Rataja. Obecnie jestem na emeryturze. Byłem członkiem Zarządu Gminy i członkiem Zarządu Powiatu I  kadencji. Drugą kadencję pełnię funkcję ławnika Sądu Okręgowego we Wrocławiu .

 

Moje hobby to Internet - prowadzę szkolną stronę www.mrat.pl , jestem redaktorem ogólnoświatowego katalogu ODP DMOZ na powiat trzebnicki http://www.dmoz.org/profiles/gmr.html , współpracuję z serwisem "Zadaj Pytanie" www.zadajpytanie.pl/karta/1661 . W wolnych chwilach zajmuję się również uprawą działki przydomowej i hodowlą gołebi.

 

Cenię sobie życie rodzinne - moja żona Elżbieta zajmuje się handlem, a syn studiuje telekomunikację na Politechnice Wrocławskiej . Najlepiej wypoczywam w gronie rodzinnym lub wśród przyjaciół, ale chętnie podróżuję w  mniej znane miejsca.

 

Tutaj możesz zobaczyć kilka zdjęć z mojego albumu

 

 

pozdrawiam,

Józef Łysikowski